درخشش جولیا در آزمایشگاه هسته ایی CERN

آنچه در این پست میخوانید

دانشمندان آزمایشگاه هسته ایی (CERN) با انتشار مقاله ایی از آخرین دستاوردهای شان در عرصه  HEP به کمک زبان برنامه نویسی جولیا رونمایی کردند .

حوزه فیزیک انرژی بالا (HEP) کشف می‌کند که جهان از چه چیزی ساخته شده است و چگونه در کوچک‌ترین و بزرگترین مقیاس‌ها کار می‌کند و به دنبال کشفیات جدید از ریزترین ذرات تا مناطق بیرونی فضا است. این جست‌وجو الهام‌بخش ذهن‌های جوان است، نیروی کار متخصص را آموزش می‌دهد و نوآوری را هدایت می‌کند که سلامت، ثروت و امنیت کشور را بهبود ببخشند.
در واقع تحقیقات دانشمندان در HEP از بزرگترین سؤالات بنیادی در مورد جهان الهام گرفته می شود.مثلا جهان از چه چیزی ساخته شده است؟ چه نیروهایی بر آن حکومت می کنند؟ چگونه به شکل امروزی درآمد؟ یافتن این پاسخ ها مستلزم تلاش های مشترک برخی از بزرگترین همکاری های علمی در جهان، با استفاده از برخی از حساس ترین آشکارسازهای جهان، در برخی از بزرگترین ماشین های علمی در جهان است.

این مقاله که در سال 2023 منتشر شده است نشان می دهد که دانشمندان به کمک زبان جولیا توانسته اند بر موانعی همچون محاسبات حجم بالا و سرعت پردازش کم که در سایر زبان های برنامه نویسی با آن روبرو بودند غلبه کنند.

در زیر لینک مقاله و مستندات آن قرار داده شده است.

 

لینک مقاله
مستندات مقاله

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: